1. Haberler
  2. Eğitim
  3. TÜRKİYE GÖNÜLLÜLERİ BULUŞMASI SANCAKTEPE DE GERÇEKLEŞTİ

TÜRKİYE GÖNÜLLÜLERİ BULUŞMASI SANCAKTEPE DE GERÇEKLEŞTİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin en önde gelen STK’larından biri olan Şule Yüksel Şenler Vakfı Sancaktepe’de gerçekleşen “Türkiye Gönüllüleri Buluşması” isimli organizasyonda buluştular.

Geceye,Şule Yüksel Şenler Vakfı Onursal Başkanı Emine Erdoğan başta olmak üzere, Şule Yüksel Şenler Vakfı ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yine Şule Yüksel Şenler Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, AFAD Başkanı Okay Memiş,Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü de ve AFAD katıldı.

Türkiye’de faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarında hizmet veren gönüllüleri bir araya getirerek; tecrübe ve deneyim paylaşımı sağlanmasının hedeflendiği organizasyonda konuşan Emine Erdoğan şu ifadeleri kullandı.

“TÜRKİYE MİLLİ GELİRİNE ORANLA DÜNYANIN EN CÖMERT ÜLKESİ”

Emine Erdoğan, “Bizim en büyük hazinelerimizden birisi vatan sevgisi ve insani değerlerle yoğrulmuş aziz milletimizdir. Kalbi haysiyete mekan olmuş milletimizin merhamet özgürlüğü hiçbir dönemde dünyanın hiçbir yerindeki ıstıraba seyirci kalmamıştır. Milletimiz için merhametin bir erdem olmanın ötesinde, karakter özelliği olduğunu yalnız mazlum ve mağdur coğrafyalar değil, bugün artık bütün dünya biliyor. Çünkü, bizler merhamet görmenin ve merhamet etmenin zayıflık değil aksine en büyük bir kuvvet olduğuna inanıyoruz. Bu inançla Türkiye milli gelirine oranla dünyanın en cömert ülkesi olmayı her koşulda sürdürmeye devam ediyor” diye konuştu.

“MİLLETİMİZİN BİRLİK VE BERABERLİĞİ EN BÜYÜK DAYANAĞIMIZ OLDU”

Emine Erdoğan, “Kurumlarımız ve milletimiz ile her türlü insani krizde gösterdiğimiz hassasiyetin bize katlanarak döndüğünü yakın zamanda da tecrübe ettik. Şubat ayında 11 ilimizi kapsayan büyük bir deprem felaketiyle sarsıldık. Yıkıcı büyüklükteki felaketin etkilediği alan, dünyanın pek çok ülkesinden daha büyüktü. Bununla beraber ülkemizde ve dünyada tecessüm eden büyük bir vefa ve gönüllülük çemberiyle kuşatıldık. Devletimizin bütün kurumlarıyla sahaya inmesi hükümetimizin bütün enerjisini ve kadrolarını seferber etmesi ve siz gönüllülerimizin fedakârlığı ile bu büyük afetin yaralarını her geçen gün biraz daha sarıyoruz. Bu süreçte yıllardır acılarına kayıtsız kalamadığımız bütün mazlumların duası ile milletimizin birlik ve beraberliği en büyük dayanağımız oldu” ifadelerini kullandı.

 “GÖNÜLLÜLÜK KALPLERE ŞİFADIR”

Erdoğan, “6 Şubat’ın hemen ardından afetin izlerini silmek için sivil toplum örgütlerine başvuran gönüllülerimizin sayısının bir anda birkaç katına çıkmış olmasıyla milletçe iftihar ediyoruz. Hiçbir ayrım gözetmeden, karşılık beklemeden, küresel insani değerler temelinde yürütülen gönüllülük kalplere şifadır. Sizler de bugün burada olmayan on binlerce kahramanımızla birlikte toplumumuzu birbirine kenetleyerek Milletimizin gönlünde taht kurdunuz. İsimleriniz tarih boyu, yardımseverliğiyle fedakârlığıyla temayüz etmiş, gönül dostlarının isimlerinin yanına yazıldı” şeklinde konuştu.

İNSANI İNSAN YAPAN TÜM DEĞERLER BOMBALANIYOR”

Emine Erdoğan, “İki aydır dünyanın gözü önünde vicdanlarımızı paramparça eden bir kıyım yaşanıyor. Gazze’de sadece Müslümanlara, Filistinlilere değil bütün insanlığa karşı affedilmesi mümkün olmayan suçlar işleniyor. İnsanı insan yapan tüm değerler, hepimizin insana ve insanlığa olan inancımız bombalanıyor. Bu gözü dönmüş pervasızlığın sebebi insanlığı umutsuzluğa düşürme isteğidir. Çünkü biliyorlar ki, umut ve birbirimize duyduğumuz güven insanlığın cevheridir. Tüm bu yaşananlara rağmen bizler de biliyoruz ki ne zulüm, ne karanlık payidar asla olmayacaktır” diye konuştu.

 “ÖMRÜNÜ BİR DAVAYA VAKFETMENİN BEREKETİNİ BİLİYORUM”

Emine Erdoğan, “Bu sebeple hem Şule Ablamızın, ablanızın dirayetini, hem Allahu Teâla’nın bu dirayetin meyvesini nasıl bahşettiğini bizzat tecrübe etmiş bir kardeşiniz olarak ömrünü bir davaya vakfetmenin bereketini biliyorum. Bu bereketin yüzü suyu hürmetine Allah’ın kalkmaz zannedilen zulmet perdelerini bir çırpıda nasıl kaldırdığını, bitmez denilen zulüm düzenlerini nasıl yerle bir ettiğini biliyoruz. Yılmaz bir inanç ile insanlığın hayrı için çalışanların emeklerinin karşılığının iki dünyada da verileceğime zalimlerin zulümlerinin ise inananlar için muhakkak bir hayra dönüşeceğine inanıyoruz. Bu duygularla sözlerime son verirken gönül kahramanlarımızın gelecek kuşaklara ilham olacak çalışmalarının dünyayı kuşatmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Programda söz alan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ise yaptığı konuşmada “Sayın Cumhurbaşkanı’mızın ifade ettikleri gibi Gazze Filistin toprağıdır, Gazze Filistinlilerindir, ebediyen de öyle kalacaktır. Biz de Türkiye olarak, tüm insanlığın gönüllüleri olarak elimizi, Gazze’nin mazlumlarının üzerinden çekmeyeceğiz.” dedi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, tarih boyunca haktan ve haklıdan yana olan Türk milletinin kalbinin bugün de Gazze ve Filistin için çarptığını belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanı’mızın ifade ettikleri gibi Gazze Filistin toprağıdır, Gazze Filistinlilerindir, ebediyen de öyle kalacaktır. Biz de Türkiye olarak, tüm insanlığın gönüllüleri olarak elimizi, Gazze’nin mazlumlarının üzerinden çekmeyeceğiz.” dedi.

Ev sahibi olarak programa katılan Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü ise yaptığı konuşmada “Saygıdeğer Emine Erdogan Hanımefendi’nin ilçemizi teşrifleriyle, Şule Yüksel Şenler Vakfımız tarafından düzenlenen Türkiye Gönüllüleri Buluşmasına ev sahipliği yapıyoruz. Saygıdeğer Hanımefendi, İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya, AK Parti Grup Başkanvekilimiz Sayın Leyla Şahin Usta, Afet ve İnsani yardım gönüllülerimizle bir araya gelmekten dolayı duyduğumuz mutluluğu ifade ediyor, teşrifleri için yürekten teşekkür ediyorum. 6 Şubat’tan bu yana devletimizin verdiği destansı mücadeleye tüm imkânlarıyla destek olan, yekvücut halde kenetlenerek zorlu günlerin aşılması için gece gündüz çalışan STK, dernek ve gönüllü kahramanlarımıza minnettarız. Bu anlamlı ve özel buluşmaya ismi ve bizlere emanet ettiği değerler ile öncülük eden Şule Yüksel Şenler Hanımefendi’yi ve afette kaybettiğimiz tüm canlarımızı rahmetle anıyor; bir kez daha teşrifleri için tüm misafirlerimize şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Yoğun katılım altında gerçekleştirilen programın ardından Başkan Döğücü Emine Erdoğan ve davetliler ile birlikte stantları gezerek, katılımcılara çeşitli hediyeler takdim etti..

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TÜRKİYE GÖNÜLLÜLERİ BULUŞMASI SANCAKTEPE DE GERÇEKLEŞTİ

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cadde News - Gündem - Dünya - Ekonomi - Spor - Teknoloji - Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin